Sõpruse tee 4 uus puiduhakke katlamaja sai sarikad peale

Uudised 01.11.2018

Reedel, 19. oktoobri pärastlõunal toimus Sõpruse tee 4 uue katlamaja sarikapidu. Haabneeme uus katlamaja koos kütuselaoga ehitatakse praegu olemasoleva gaasikatlamaja kõrvale.

Adven Eesti omandas Graanul Investi soojuse tootmise ärisuuna

Uudised 08.10.2018

Adven Eesti omandas Graanul Investi gruppi kuuluva Pelletiküte AS-i soojuse tootmise ärisuuna ja suurendas oma katlamajade portfelli 10 pelletikatlamaja võrra.

Adven Eesti sõlmis enda portfelli ühe suurema lepingu

Uudised 04.10.2018

Adven Eesti AS ja Estonian Plywood AS sõlmisid lepingu, millega Adven asub biomassist auru tootma Jõgeva külje alla Viruveresse rajatavale vineeritehasele. Adven Eesti jaoks on tegemist olulise lepinguga, mis kasvatab märkimisväärselt energiaettevõtte ärimahte.

Adven alustab küttehooaega värskelt valminud katlamajadega

Uudised 13.09.2018

Sel aastal võtab Adven Eesti kütteperioodiks kasutusele mitmed uued hakkepuidu katlamajad. Tänaseks on ehitus lõpetatud ning kasutamiseks valmis Viiratsi, Väike-Maarja ning Adavere katlamajad ning peagi valmivad veel Kunda, Narva-Jõesuu ning Haabneeme uued katlamajad. Kõik Adveni soojusvõrgud on juba valmis kõiki piirkonna tarbijaid teenindama.

Kuidas kujuneb soojuse hind ning millised erinevused on hakkepuidu ja maagaasi katlamajadel?

Uudised 12.09.2018

Viimasel ajal on taaskord palju juttu olnud hakkpuidu- ja maagaasi katlamajadest. Mis on siiski nende erinevus ja kumba eelistada?

Adven omandas kaks täiendavat gaasivõrkude piirkonda

Uudised 11.09.2018

Adven Eesti AS laiendas oma võrguteenuse äri kahe Pääsküla piirkonnas asuva võrgupiirkonna võrra Adven’i tütarettevõte Gaasienergia AS omandas 4. septembril Pääsküla piirkonnas olevad varasemalt Gaasiarendus OÜ-le kuulunud gaasivõrgud.

Püssi saab uue hakkpuidukatlamaja

Uudised 28.08.2018

Ehkki hakkpuidu hind on kerkinud aastaga kolmandiku võrra, tehakse Püssis ettevalmistusi uue hakkpuidukatlamaja ehitamiseks, mis peaks tagama hinna stabiilsuse ning lootuse, et toasooja hind võiks pisut langeda

Tallinna vangla katlamaja ehitus: põhjalik planeerimine ja nutikas insenerlahendus

Uudised 15.08.2018

Hunnik sütt ja määrdunud katlakütja ei kuulu juba ammu katlamaja igapäevaellu. Tänapäeva katlamajad kubisevad kaasaegsest tehnoloogiast ja IT-lahendustest ning ainuüksi kaugküte tähendab puutetundlikke ekraane, arvuteid ja kaugjuhitavaid seadmeid. Jagame teiega oma lugu modernsetest lahendustest äsja valminud Tallinna vangla katlamaja näitel.

Adven laieneb Lätti

Uudised 25.07.2018

Eestis tegutsev energiakontsern Adven viis 24. juulil edukalt lõpule Läti Valmiera ja Cēsis linnade soojaettevõtete omandamise Energijas Risinajumilt, sisenedes sellega esmakordselt Läti energiaturule.

Käimasolevad hanked näitavad, et puiduhake on kallinenud pea 30%

Uudised 06.07.2018

Eesti ühe suurima energiatootja Adven Eesti poolt läbiviidud puiduhakke hangetest nähtub, et eesoleval talvel kasvavad puiduhakke kulud ligi kolmandiku võrra. Põhjustena nimetavad metsamehed halba talve ning potentsiaalset nõudluse kasvu suur-katlamajade nagu Narva elektrijaamad poolt.