Adven alustab Viiratsi kaugküttevõrgu rekonstrueerimistöödega

Uudised 19.03.2019

Adven alustab järgmisel nädalal Viiratsi kaugküttevõrgu rekonstrueerimistöödega, mille raames ehitatakse 700 meetri ulatuses uut eelisoleeritud soojustorustikku.

Adven alustab Sauel kaasaegse biokatlamaja ehitustöödega

Uudised 15.03.2019

Energiaettevõte Adven on koostöös Saue linnaga rajamas Kasesalu tänavale uut kaasaegset hakkpuidul töötavat katlamaja. Ehitustöödega alustatakse juba järgmisel nädalal. Lähiajal alustatakse ka olulises mahus soojusvõrkude renoveerimisega. Kokku uuendatakse 2,7 km soojustorustikku.

Ettevõtte süsteemide ühise andmelao loomine pole küll lihtsamate killast, kuid hädavajalik efektiivsuse tõstmiseks

Uudised 21.02.2019

Eesti Inseneride Liit koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega, tunnustab ja tutvustab „Tark tööstur“ auhinnaga, millega tõstetakse esile ettevõtjaid, kes on panustanud Eesti majanduse lisandväärtuse ja tootlikkuse kasvule ning aidanud nii kaasa kogu Eesti konkurentsivõime kasvule. Adven Eesti pälvis auhinna andmete analüüsimise ja visualiseerimise projektiga, millega digitaliseeritakse ettevõtte protsesse ning muudetakse tootmist veelgi efektiivsemaks.

Tule Haabneeme katlamajaga tutvuma!

Uudised 11.02.2019

Oled kunagi mõelnud, kuidas tänapäeva katlamaja köetakse või kuidas kaugkütte võrk tegelikult toimib? Energiaettevõte Adven Eesti avab laupäeval, 16.veebruaril kell 12:00-15:00 vastvalminud Haabneeme hakkpuidu katlamaja uksed ja kutsub kõiki elanikke ja tarbijaid koos perede ja sõpradega sellega tutvuma

Adven asub Lätis ehitama ühte kaasaegsemat kohalikku hakkpuidu katlamaja

Uudised 26.01.2019

Adven Eesti tütarettevõte JSC “Valmieras enerģija” (VE) ja ehitusettevõte SIA “Monum” sõlmisid koostöölepingu ehitamaks Valmierases Koiva (Gauja) jõe paremale kaldale Läti kõige kaasaegsema hakkpuidu katlamaja. Rajatav katlamaja hakkab kaugkütte soojus tootma 2020. aastal. Projekti kogumaksumus on ligikaudu 5 miljonit eurot, millest 1,66 tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

28.01 alustatakse Haabneeme ja Viimsi alevike soojusvõrgupiirkondade ühendustorustiku rajamisega

Uudised 24.01.2019

Jaanuari lõpust alustatakse Haabneeme ja Viimsi alevike soojusvõrgupiirkondade ühendustorustiku rajamisega. Kaevetöid teostatakse Rohuneeme teelt läbi pargi Aiandi teeni (vt. kaarti). Ehitustööd kestavad 28.01.2019 kuni 15.05.2019.

Haabneeme uuel biokütuse katlamajal tehti esimene tuli alla

Uudised 18.12.2018

Reedel, 14.detsembril, toodi Viimsi vallas Haabneeme keskuses asuvasse uude Adveni biokütuse katlamajja esimene kütusekoorem ning alustati tuletegemisega. Vastvalmivas katlamajal on 6 megavatise võimsusega katel ning 1,3 megavatise võimsusega suitsugaasipesur, mis võimaldab tõsta katlamaja kasutegurit ning puhastab väljuvaid suitsugaase tasemele, mis rakenduvad aastast 2030.

Adven avas Narva-Jõesuus uue biokütusel töötava katlamaja

Uudised 17.12.2018

Sellest talvest toodab Adven Eesti Narva-Jõesuule toasooja uuest biokütusel töötavast katlamajast. Reedel, 13.detsembril, kutsus Adven kõiki huvilisi ja Narva-Jõesuu elanikke uue hakkpuidu katlamajaga tutvuma.

Adven Eesti AS võtab üle soojuse tootmise Viru-Nigula vallas Aseri ja Viru-Nigula kaugkütte katlamajades

Uudised 30.11.2018

Viru-Nigula vallavalitsuse poolt korraldatud hanke tulemusena võtab Adven Eesti AS täna, 30.novembril, üle Aseri ja Viru-Nigula katlamajad ning pikaajalisele rendile ka nende piirkondade soojustrassid kogupikkusega 4,3 km. Adven hakkab soojust tootma ja edastama kokku 44 majapidamisele ja asutusele.

Soojuse hinnatõusu on võimalik pidurdada

Uudised 27.11.2018

Sellel aastal on soojuse hind tekitanud oma pideva kerkimise tõttu üsna palju poleemikat. Nendes kaugkütte piirkondades, kus soojust toodetakse ainult maagaasist on soojuse piirhinnad sellel sügisel märgatavalt tõusnud. Peamiseks mõjuteguriks maagaasi hind, mis aasta algusest on tõusnud u 45%.