Kuidas kujuneb soojuse hind ning millised erinevused on hakkepuidu ja maagaasi katlamajadel?

Uudised 12.09.2018

Viimasel ajal on taaskord palju juttu olnud hakkpuidu- ja maagaasi katlamajadest. Mis on siiski nende erinevus ja kumba eelistada?

Adven omandas kaks täiendavat gaasivõrkude piirkonda

Uudised 11.09.2018

Adven Eesti AS laiendas oma võrguteenuse äri kahe Pääsküla piirkonnas asuva võrgupiirkonna võrra Adven’i tütarettevõte Gaasienergia AS omandas 4. septembril Pääsküla piirkonnas olevad varasemalt Gaasiarendus OÜ-le kuulunud gaasivõrgud.

Püssi saab uue hakkpuidukatlamaja

Uudised 28.08.2018

Ehkki hakkpuidu hind on kerkinud aastaga kolmandiku võrra, tehakse Püssis ettevalmistusi uue hakkpuidukatlamaja ehitamiseks, mis peaks tagama hinna stabiilsuse ning lootuse, et toasooja hind võiks pisut langeda

Tallinna vangla katlamaja ehitus: põhjalik planeerimine ja nutikas insenerlahendus

Uudised 15.08.2018

Hunnik sütt ja määrdunud katlakütja ei kuulu juba ammu katlamaja igapäevaellu. Tänapäeva katlamajad kubisevad kaasaegsest tehnoloogiast ja IT-lahendustest ning ainuüksi kaugküte tähendab puutetundlikke ekraane, arvuteid ja kaugjuhitavaid seadmeid. Jagame teiega oma lugu modernsetest lahendustest äsja valminud Tallinna vangla katlamaja näitel.

Adven laieneb Lätti

Uudised 25.07.2018

Eestis tegutsev energiakontsern Adven viis 24. juulil edukalt lõpule Läti Valmiera ja Cēsis linnade soojaettevõtete omandamise Energijas Risinajumilt, sisenedes sellega esmakordselt Läti energiaturule.

Käimasolevad hanked näitavad, et puiduhake on kallinenud pea 30%

Uudised 06.07.2018

Eesti ühe suurima energiatootja Adven Eesti poolt läbiviidud puiduhakke hangetest nähtub, et eesoleval talvel kasvavad puiduhakke kulud ligi kolmandiku võrra. Põhjustena nimetavad metsamehed halba talve ning potentsiaalset nõudluse kasvu suur-katlamajade nagu Narva elektrijaamad poolt.

Adveni aurustamisteenus parandab Kotkamillsi energiatõhusust oluliselt

Uudised 03.07.2018

Soome metsatööstusettevõte Kotkamills on valinud oma Kotka tootmisüksuse aurustamisteenuste tootmise partneriks tööstusliku vee- ja energia lahenduste pakkuja Adveni. Selles üksuses valmistab Kotkamills muu hulgas oma uusimat lipulaeva toodet, globaalselt ainulaadset pappi, mis on täielikult mikroplastiku vaba.

Adveni soojusvõrgud pälvisid “Tõhusa kaugkütte” märgise

Uudised 06.06.2018

Eesti jõujaamade ja kaugkütte ühingu (EJKÜ) aastakonverentsil anti üle esimesed “Tõhusa kaugkütte” märgised, mille pälvisid ka Adven Eesti Laagri ja Loo soojusvõrgud.

Adven alustas Haabneeme biokütuste katlamaja ehitusega

Uudised 31.05.2018

Adven alustas Viimsi vallas Haabneemes katlamaja ehitusega, 6 megavatise võimsusega rajatis valmib aasta lõpuks.

Adven alustab Väike-Maarja soojustrasside renoveerimistöödega

Uudised 17.05.2018

Aktiivse küttehooaja lõppemisega alustab Adven Väike-Maarja alevikus soojustrasside renoveerimistöödega.