Adven asub Lätis ehitama ühte kaasaegsemat kohalikku hakkpuidu katlamaja

Uudised 26.01.2019

Adven Eesti tütarettevõte JSC “Valmieras enerģija” (VE) ja ehitusettevõte SIA “Monum” sõlmisid koostöölepingu ehitamaks Valmierases Koiva (Gauja) jõe paremale kaldale Läti kõige kaasaegsema hakkpuidu katlamaja. Rajatav katlamaja hakkab kaugkütte soojus tootma 2020. aastal. Projekti kogumaksumus on ligikaudu 5 miljonit eurot, millest 1,66 tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

28.01 alustatakse Haabneeme ja Viimsi alevike soojusvõrgupiirkondade ühendustorustiku rajamisega

Uudised 24.01.2019

Jaanuari lõpust alustatakse Haabneeme ja Viimsi alevike soojusvõrgupiirkondade ühendustorustiku rajamisega. Kaevetöid teostatakse Rohuneeme teelt läbi pargi Aiandi teeni (vt. kaarti). Ehitustööd kestavad 28.01.2019 kuni 15.05.2019.

Haabneeme uuel biokütuse katlamajal tehti esimene tuli alla

Uudised 18.12.2018

Reedel, 14.detsembril, toodi Viimsi vallas Haabneeme keskuses asuvasse uude Adveni biokütuse katlamajja esimene kütusekoorem ning alustati tuletegemisega. Vastvalmivas katlamajal on 6 megavatise võimsusega katel ning 1,3 megavatise võimsusega suitsugaasipesur, mis võimaldab tõsta katlamaja kasutegurit ning puhastab väljuvaid suitsugaase tasemele, mis rakenduvad aastast 2030.

Adven avas Narva-Jõesuus uue biokütusel töötava katlamaja

Uudised 17.12.2018

Sellest talvest toodab Adven Eesti Narva-Jõesuule toasooja uuest biokütusel töötavast katlamajast. Reedel, 13.detsembril, kutsus Adven kõiki huvilisi ja Narva-Jõesuu elanikke uue hakkpuidu katlamajaga tutvuma.

Adven Eesti AS võtab üle soojuse tootmise Viru-Nigula vallas Aseri ja Viru-Nigula kaugkütte katlamajades

Uudised 30.11.2018

Viru-Nigula vallavalitsuse poolt korraldatud hanke tulemusena võtab Adven Eesti AS täna, 30.novembril, üle Aseri ja Viru-Nigula katlamajad ning pikaajalisele rendile ka nende piirkondade soojustrassid kogupikkusega 4,3 km. Adven hakkab soojust tootma ja edastama kokku 44 majapidamisele ja asutusele.

Soojuse hinnatõusu on võimalik pidurdada

Uudised 27.11.2018

Sellel aastal on soojuse hind tekitanud oma pideva kerkimise tõttu üsna palju poleemikat. Nendes kaugkütte piirkondades, kus soojust toodetakse ainult maagaasist on soojuse piirhinnad sellel sügisel märgatavalt tõusnud. Peamiseks mõjuteguriks maagaasi hind, mis aasta algusest on tõusnud u 45%.

Sõpruse tee 4 uus puiduhakke katlamaja sai sarikad peale

Uudised 01.11.2018

Reedel, 19. oktoobri pärastlõunal toimus Sõpruse tee 4 uue katlamaja sarikapidu. Haabneeme uus katlamaja koos kütuselaoga ehitatakse praegu olemasoleva gaasikatlamaja kõrvale.

Adven Eesti omandas Graanul Investi soojuse tootmise ärisuuna

Uudised 08.10.2018

Adven Eesti omandas Graanul Investi gruppi kuuluva Pelletiküte AS-i soojuse tootmise ärisuuna ja suurendas oma katlamajade portfelli 10 pelletikatlamaja võrra.

Adven Eesti sõlmis enda portfelli ühe suurema lepingu

Uudised 04.10.2018

Adven Eesti AS ja Estonian Plywood AS sõlmisid lepingu, millega Adven asub biomassist auru tootma Jõgeva külje alla Viruveresse rajatavale vineeritehasele. Adven Eesti jaoks on tegemist olulise lepinguga, mis kasvatab märkimisväärselt energiaettevõtte ärimahte.

Adven alustab küttehooaega värskelt valminud katlamajadega

Uudised 13.09.2018

Sel aastal võtab Adven Eesti kütteperioodiks kasutusele mitmed uued hakkepuidu katlamajad. Tänaseks on ehitus lõpetatud ning kasutamiseks valmis Viiratsi, Väike-Maarja ning Adavere katlamajad ning peagi valmivad veel Kunda, Narva-Jõesuu ning Haabneeme uued katlamajad. Kõik Adveni soojusvõrgud on juba valmis kõiki piirkonna tarbijaid teenindama.