Kümme aastat oma aega oodanud Põltsamaa gaasivõrk võeti kasutusse

Uudised 12.02.2016

Põltsamaal soojust müüv energiaettevõte Adven Eesti võttis töösse kümme aastat tagasi ehitatud gaasivõrgu.

Miks toasooja hind kõigub?

Uudised 08.02.2016

Soojuse hind on teema, mis muutub aktuaalseks igal aastal koos ilmade jahenemisega. Eesti üks suurem soojuse tootja Adven Eesti selgitab, kuidas kujuneb soojuse hind ja miks see üles-alla kõigub.

Vinnis hakkas tööle uus katlamaja

Uudised 06.01.2016

Vinni kerkis keskkonnasõbralik biokütusel toimiv katlamaja. Katlamaja on võimeline katma ligikaudu poole Vinni elanike soojuse vajadusest. Piirkonna elanike jaoks langes tänu soodsamale kütusele ka soojuse hind.

Toetusskeemi puudumine pidurdab investeeringuid soojamajandusse

Uudised 21.12.2015

Soojuse tootjate investeeringuid kohalikku energiatootmisesse pidurdab arengukavade elluviimiseks ettenähtud toetusskeemi puudumine. Paiguti ootavad KIKi toel loodud arengukavad aga juba teostamist.

Laagri saab kaasaegse katlamaja

Uudised 21.12.2015

Saue vallavalitsuse ja energiaettevõtte Adven Eesti koostöös valmis Laagri aleviku soojusmajanduse arengukava, mis näeb ette uue biomassil töötava katlamaja rajamise. Piirkond viiakse kallilt maagaasilt üle soodsamale ja keskkonnasõbralikule kütusele. Laagri elanikele tagab uus katlamaja odavama soojuse hinna.

Energiaettevõtte Adven omandavad AMP Capital ja Infracapital

Uudised 15.12.2015

EQT Infrastructure müüb Eestis, Soomes ja Rootsis tegutseva energiaettevõtte Adven Group investeerimisfondide AMP Capital ja Infracapital konsortsiumile. Tehing on plaanis viia lõpule jaanuaris.

Ära lase soojusel põgeneda - kuus nippi küttekulude vähendamiseks

Uudised 14.12.2015

Soojuse säästmiseks tasub lisaks hoone korralikule soojustamisele vaadata üle ka teised olulised soojuskao kohad ning muuta oma kütmisharjumusi. Energiaettevõte Adven Eesti jagab kuus näpunäidet kuidas lihtsate nippidega küttekuludelt säästa.

Eesti suurim seakasvataja sai uue katlamaja

Uudised 02.12.2015

Täna avati Viljandimaal AS Rakvere Farmid süsteemi kuuluvas Ekseko farmis katlamaja. Uue biokütusel töötava katlamaja rajas seakasvatusele soojuse tootmiseks energiaettevõte Adven Eesti ning see läks maksma ligi miljon eurot.

Marti Tutt arendas doktoritööga välja uudse biomassi eeltöötlus meetodi

Uudised 23.11.2015

Adveni energialahenduste arendusspetsialist Marti Tutt kaitses edukalt Eesti Maaülikoolis doktorikraadi bioenergeetikas. Marti doktoritöö on meie jaoks eriti huvitav, kuna keskendus biomassi eeltöötlemisele ning biomassist energia tootmisele.

Tänasest on soojus neljateistkümnes Eesti piirkonnas odavam

Uudised 01.11.2015

Maagaasi sisseostuhinna odavnemise tõttu langetab Adven tänasest soojuse hinda neljateistkümnes piirkonnas üle Eesti. Soojuse hind langeb nii era- kui äriklientidele kuni 19%.