Laagri saab kaasaegse katlamaja

Uudised 21.12.2015

Saue vallavalitsuse ja energiaettevõtte Adven Eesti koostöös valmis Laagri aleviku soojusmajanduse arengukava, mis näeb ette uue biomassil töötava katlamaja rajamise. Piirkond viiakse kallilt maagaasilt üle soodsamale ja keskkonnasõbralikule kütusele. Laagri elanikele tagab uus katlamaja odavama soojuse hinna.

Energiaettevõtte Adven omandavad AMP Capital ja Infracapital

Uudised 15.12.2015

EQT Infrastructure müüb Eestis, Soomes ja Rootsis tegutseva energiaettevõtte Adven Group investeerimisfondide AMP Capital ja Infracapital konsortsiumile. Tehing on plaanis viia lõpule jaanuaris.

Ära lase soojusel põgeneda - kuus nippi küttekulude vähendamiseks

Uudised 14.12.2015

Soojuse säästmiseks tasub lisaks hoone korralikule soojustamisele vaadata üle ka teised olulised soojuskao kohad ning muuta oma kütmisharjumusi. Energiaettevõte Adven Eesti jagab kuus näpunäidet kuidas lihtsate nippidega küttekuludelt säästa.

Eesti suurim seakasvataja sai uue katlamaja

Uudised 02.12.2015

Täna avati Viljandimaal AS Rakvere Farmid süsteemi kuuluvas Ekseko farmis katlamaja. Uue biokütusel töötava katlamaja rajas seakasvatusele soojuse tootmiseks energiaettevõte Adven Eesti ning see läks maksma ligi miljon eurot.

Marti Tutt arendas doktoritööga välja uudse biomassi eeltöötlus meetodi

Uudised 23.11.2015

Adveni energialahenduste arendusspetsialist Marti Tutt kaitses edukalt Eesti Maaülikoolis doktorikraadi bioenergeetikas. Marti doktoritöö on meie jaoks eriti huvitav, kuna keskendus biomassi eeltöötlemisele ning biomassist energia tootmisele.

Tänasest on soojus neljateistkümnes Eesti piirkonnas odavam

Uudised 01.11.2015

Maagaasi sisseostuhinna odavnemise tõttu langetab Adven tänasest soojuse hinda neljateistkümnes piirkonnas üle Eesti. Soojuse hind langeb nii era- kui äriklientidele kuni 19%.

Rannarootsi Lihatööstuse katlamaja viidi üle vedelgaasile

Uudised 28.10.2015

Energiafirma Adven viis Rannarootsi Lihatööstuse katlamaja kergelt kütteõlilt üle soodsamale vedelgaasile. Lihatööstuse jaoks langes soojuse hind kütusevahetusega enam kui 40%.

Kaugkütte hind langeb Tallinnas kuni 16%

Uudised 08.10.2015

Adven langetab 1. novembrist paljudes võrgupiirkondades soojuse hinda kuni 16%. Hinnalanguse ajendiks on madalam maagaasi sisseostuhind. Soojuse hind alaneb nii era- kui äriklientidele.

Maagaasi hind langeb 15%

Uudised 29.09.2015

Seoses maagaasi sisseostuhinna langusega alandas energiaettevõte Adven Eesti maagaasi müügihinda nii era- kui ka äriklientidele. Käesolevast kuust kehtib klientidele senisest 15% madalam hind. Tänavu on see juba neljas kord kui ettevõte maagaasi hinda langetab.

Energiaettevõtte juht: ainult odav kütus säästu ei too

Uudised 24.09.2015

Täna Tallinnas toimuval seminaril "Säästlik energia" esinenud Adven Eesti juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul ei vii üksnes tüüplahenduse sisseostmine energiakulusid soovitud tasemele. Samuti arvatakse tema sõnul ekslikult, et energia hinna määrab vaid kütuse valik.