Viimsi Keskuse kütmiseks rajati 360 meetrit soojusvõrku 

Täna avatav Viimsi Keskus saab soojuse Adveni gaasikatlamajast ning uue kaubanduskeskuse tarbeks laiendati ka piirkonna kaugküttevõrku.

Adven Eesti juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul rajati uue keskuse teenindamiseks juurde 362 meetrit soojusvõrku. „Koos kõigi väljaehitamist vajavate lahendustega investeeris Adven 110 000 eurot,“ räägib Heinam. Tema sõnul on kaugküte keskkonnasõbralik lahendus, sest kasutatakse olemasoleva katlamaja võimsust.

Kaubandus- ja meelelahutuskeskus tarbib soojust 960 megavatt tundi (MWh) aastas ja saab energia Sõpruse tänaval asuvast täisautomaatsest gaasikatlamajast. Koos juurdeehitusega on kogu Haabneeme soojusvõrgu pikkuseks 8,5 kilomeetrit. Uus kaugküttevõrk arvestab juba ka tulevikuvajadustega – võimalusel saab võrku ühendada järgmisi objekte Sõpruse tänava ääres ning nn Ladina kvartalis.

Uue tarbija lisandumine Haabneeme kaugkütte võrgupiirkonda on andnud olulise tõuke plaanile rajada kasvavate vajaduste katmiseks ka biokatlamaja. “Taastuval kohalikul kütusel töötav katlamaja alandaks kaugkütte hinda oluliselt. Usun, et lähikuudel laheneb koostöös Viimsi vallaga ka hetkel selle arenduse takistuseks olev küsimus - kuhu uus biokatlamaja rajada,” tutvustab Heinam lähituleviku vajadusi.

Adven on Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiaettevõte, mis pakub klientidele erinevaid energialahendusi. Adveni energialahendusi kasutatakse nii tööstus- ja teenindussektoris, samuti varustab Adven soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga.

Viimsi Keskus toimib kaubandus- ja meelelahutuskeskusena, kasutatavat pinda on keskuses 14 000 ruutmeerit. Keskuses asuvad erinevad kauplused ning teenindus- ja meelelahutusasutused. Uus keskus asub Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASile kuuluval 2,3-hektarilisel kinnistul, ehitustööde peatöövõtjaks oli Nordecon AS.

Share
Urmo Heinam
Tegevjuht, juhatuse esimees