Tule Haabneeme katlamajaga tutvuma! 

Oled kunagi mõelnud, kuidas tänapäeva katlamaja köetakse või kuidas kaugkütte võrk tegelikult toimib? Energiaettevõte Adven Eesti avab laupäeval, 16.veebruaril kell 12:00-15:00 vastvalminud Haabneeme hakkpuidu katlamaja uksed ja kutsub kõiki elanikke ja tarbijaid koos perede ja sõpradega sellega tutvuma.  

Pärast pidulikku avamist ja lindilõikamist on kõigil huvilistel võimalik ekskursioonijuhiga ringkäigu vormis hoone süsteeme ka seestpoolt näha. Vastvalminud katlamajal on 6 megavatise võimsusega katel ning 1,3 megavatise võimsusega suitsugaasipesur, mis võimaldab tõsta katlamaja kasutegurit ning puhastab väljuvaid suitsugaase tasemele, mis rakenduvad aastast 2030. 

Otsus ehitada biokütuse katlamaja põhines vallaga koostöös valminud soojusmajanduse arengukavale, mille Viimsi vallavolikogu 2016. aasta lõpus kinnitas. Kohalikule biokütusele üleminekvõimaldab hinda stabiilsemana hoida ning kütuse käitlemisega seotud tarneahelat lühendada.Samal ajal tõstab see ka Eesti taastuvenergia näitajaid ja vähendab õhku paisatava CO2 kogust ligi 5000 tonni jagu aastas.  

Sõpruse tee 4 katlamaja soojust hakkab sellel aastal tarbima ka Viimsi võrgupiirkond, kuna Haabneeme ja Viimsi piirkondade vahele rajatakse uus 1,2 kilomeetri pikkune ühendustorustik, mille ehitusega alustati 28.jaanuaril. 

Haabneeme avamise reklaam valla lehte.png

Share