Adven langetab mitmes Tallinna võrgupiirkonnas soojuse hinda kuni 16%

Energiaettevõte Adven Eesti langetab 1. novembrist mitmes Tallinna võrgupiirkonnas soojuse hinda kuni 16%. Hinnalanguse ajendiks on madalam maagaasi sisseostuhind. Soojuse hind langeb nii era- kui äriklientidele kokku neljateistkümnes piirkonnas üle Eesti.

Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam sõnas, et kuna Adveni kaugküttepiirkondades on valdavalt kasutusel maagaas, mängib soojuse hinnakujunduses olulist rolli maagaasi sisseostu hind. “Käesoleval aastal on maagaasi hind olnud languses, mis on võimaldanud meil klientidele soodsamat soojuse hinda pakkuda. Samas näeme, et ka soodsate maagaasi hindade juures on klientidele soodsam ja ka keskkonnale sõbralikum toota soojust biomassist,” rääkis Heinam.

“Lähiaastatel näeme ette jätkuvat soojuse hinna langust nii era- kui ka äriklientidele. Oleme seadnud sihiks viia 2020. aastaks 14 võrgupiirkonda üle puiduhakkele. See Adveni suurinvesteering annab võrreldes maagaasiga orienteeruvalt 20% säästu,” lisas Heinam.  Adven investeerib kaugküttepiirkondade kütusevahetusse üle kümne miljoni euro.

Eelmine soojuse hinnakorrektsioon toimus juulis. Toona kujunes keskmiseks hinnalanguseks 8,4%. Koos juulis toimunud hinnalangusega odavneb toasoojus algaval kütteperioodil keskmiselt umbes veerandi võrra. Heinami sõnul ei ole lähikuudel soojusenergia hinnatõusu ette näha ja sel talvel saavad nii era- kui ärikliendid tunduvalt väiksemaid soojuse arveid.

Soojuse hinda mõjutavad lisaks kütuse hinnale ka kaugküttevõrgu seisukord piirkonnas ja võrku tehtud investeeringute suurus ning sellest tulenevad soojuse kaod, samuti sõltub soojuse hind seadmetest, nende vanusest ja efektiivsusest. Olulist rolli mängib ka soojustarbijate arv ehk kui suure kaugkütte piirkonnaga on tegemist.

Konkurentsiameti poolt kinnitatud piirhinnad (eur/MWh, käibemaksuta) Tallinna võrgupiirkondades on järgmised:
Kesklinna-Pirita võrgupiirkond - 50,72 (hinnalangus 16,4%)
Nõmme võrgupiirkond - 50,66 (hinnalangus 15,5%)
Põhja-Tallinna võrgupiirkond - 51,71 (hinnalangus 15,4%)

Share
Urmo Heinam
Tegevjuht, juhatuse esimees