Adven ostab E.ON-i Rootsi kaugkütte ärid

Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiakontsern Adven teatas, et ostab E.ON-i tütarettevõtte EVLE. Ettevõttele kuuluvad kaugküttevõrgud ja äriklientide lokaalsed energiakeskused Lõuna- ja Kesk-Rootsi üheksas linnas, kus elab kokku rohkem kui 70 000 inimest.

Eestis ja Soomes kaugkütte ja lokaalsete energialahenduste valdkonnas turuliidrite hulka kuuluv Adven soovib Rootsis olulist turuosa omava ettevõtte ostmisega ka Rootsi kaugkütte ja lokaalsete energialahenduste sektoris turuosa kasvatada.

“Adven tegutseb Rootsis juba 2014. aastast, kuid EVLE ostmisega kasvatame oluliselt turuosa ja avaneb hulk uusi põnevaid võimalusi keskkonnasõbraliku energia tootmise arendamiseks,” selgitas Adveni kontserni juhatuse esimees Matti Viljo ostu tagamaid. “Suurim kasvu potentsiaal peitub piirkonna tööstusettevõtetele ja teistele äriklientidele professionaalsete energiateenuste pakkumises.”

Energiakontserni Adven tugevus on vastavalt tööstusettevõtete ja äriklientide vajadustele arendatavad lokaalsed energiakeskused. Kokku haldab ettevõte Eestis, Soomes ja Rootsis 60 kaugküttevõrku ning 150 tööstusettevõtte ja 23 geotermilist energiakeskust nimivõimsusega kokku ligi 1600 megavatti.

Share
Urmo Heinam
Tegevjuht, juhatuse esimees
Urmo Heinam
Bonsky