Adven laieneb Lätti

Eestis tegutsev energiakontsern Adven viis 24. juulil edukalt lõpule Läti Valmiera ja Cēsis linnade soojaettevõtete omandamise Energijas Risinajumilt, sisenedes sellega esmakordselt Läti energiaturule. 

Adven, kes haldab Eestis üle kolmekümne kaugküttevõrgu, näeb Valmiera ja Cēsis linna soojaettevõtete omandamises põnevat võimalust rakendada oma kogemusi ja teadmisi ka Läti energeetikasektoris. Adven Eesti ja Läti ettevõtte juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul on Eestis enamus soojusvõrke tänaseks erastatud, mistõttu kasvuvõimalusi otsides jõuti Põhja-Lätti. “Lätis on kaugkütte investeeringud alles algusjärgus ning meil on võimalus jagada oma Eesti kogemusi taastuvenergia osakaalu suurendamisel, soojavõrkude renoveerimisel ja efektiivsuse kasvatamisel,” viitas Urmo Heinam. 

Guntars Kokorevics, Energijas Risinajumi omanik, tervitab Advenit Läti turul. "Mul on hea meel anda Valmiera ja Cēsis linnade soojatootmisettevõtted kogenud ja pädevale energiaettevõttele nagu Adven. Adven grupil on Läti energiasektoris tegutsemiseks, arendamiseks ja investeerimiseks pikema perspektiiviga plaanid, ning see võimaldab Energijas Risinajumil keskenduda jäätmete käitlemise, rajatiste haldamise ja suuremahuliste energiaprojektide ning muudele projektide arengutele,“ sõnas Kokorevics.

Eestis ja Soomes kaugkütte ja lokaalsete energialahenduste valdkonnas turuliidrite hulka kuuluv Adven soovib rajada tugevat platvormi Lätti laienemiseks ning asuda kaugkütte ja lokaalsete energialahenduste sektoris turuosa kasvatama. “Näeme head kasvupotentsiaali piirkonna tööstusettevõtetele ja teistele äriklientidele professionaalsete energiateenuste pakkumises. Tehniliste lahenduste väljatöötamisel kasutame alati individuaalselt kliendile kõige sobivamat tehnoloogiat ja kütuseid,” sõnas Urmo Heinam.

Heinami sõnul võiksid kõik tootmisettevõtted keskenduda oma põhitegevusele ja usaldada soojuse ja energia tootmise Advenile, kui selle valdkonna professionaalile. „Ettevõte, mis töötab oma tootmisvaldkonnas hästi, ei pea katlamaja ehitamisel ja opereerimisel olema niisama edukas - seda teenust on võimalik edukalt sisse tellida ning Adven saab pakkuda stabiilset ja taskukohast energiahinda. Usume, et kõik peaksid keskenduma oma põhitegevusele ning energia on meie peamine pädevus. Tehniliste lahenduste väljatöötamisel ja investeerimisel kasutame alati kõige sobivamat tehnoloogiat ja kütuseid, arvestades iga kliendi vajadustega individuaalselt," ütles Urmo Heinam.

SIA Cēsu Siltumtīkli on tsentraalse kaugkütte ja -soojuse tootja Cēsis, kes toodab ja tarnib soojust üle pooltele linnakodanikest. AS Valmieras Enerģija on Valmieras asuv soojustootja, kes toodab umbes 85% kogu Valmieras tarbitavast soojusest.

Tehingu osas nõustasid teiste hulgas Adven Guppi Porta Finance ja Ellex.

Share
Urmo Heinam
Tegevjuht, juhatuse esimees
Urmo Heinam
Bonsky