Mees, kes on soojusenergeetikuks sündinud

Tagasihoidlik ja heatahtliku naeratusega soliidne härrasmees astub reipal sammul, aurav kohvitass käes, oma kabineti poole. See on soojusvõrgu juht Ülo Kesküll, kelle igapäevatöö on hoida silm peal sellel, et meie toad soojad oleksid. 

Millega tegeleb Ülo meeskond?

Soojuse tootmise ja jaotuse valdkonnas juhib Ülo meeskonda, kelle ülesanne on tegeleda kõigi tehniliste ülesannetega, mis algavad sooja tootvast katlamajast kuni klientide liitumispunktini, millest alates vastutavad juba tarbijad ise. Ülo meeskond tegeleb võrgu haldamisega, mille alla käivad näiteks hooldus, remont, arenduse üldise töö planeerimine ning kliendiga seotud tehniliste tingimuste korraldamine.

Üldpildis on võrgumeeskonna töö Ülo sõnul nagu üks suur projekt, ainult et sellel pole kindlat algust ega lõppu: „Oluline on igas ajahetkes järjekindlalt ja pühendunult töötada, sest see, mida teeme täna, mõjutab ka seda, millega tulevikus silmitsi seisame.“ 

Saarlase jonnakus on kõik alustatu alati lõpuni viia

Sel aastal valisid töökaaslased 31-aastase tööstaažiga Ülo aasta kolleegiks. Tema meeskonnakaaslased kiidavad Ülo võimet näha suurt pilti. Nimelt on Ülo arutelude käigus võimeline ette ennustama nii järgmised 2–4 probleemi, kui ka nende lahendused. Lisaks kiidavad kolleegid Ülo pühendumust, tehes oma tööd südamega. Ta süveneb igasse detaili väga põhjalikult ja korrektselt. Selle tulemusena on Adveni kaugkütte võrgud kvaliteetsed ning kauakestvad.

Ülo on veendunud: „Kui midagi teha, siis ikka põhjalikult. Lihtsalt linnukese saamise pärast pole mõtet midagi tegema hakata. Omajagu jonni alustatu lõpuleviimiseks olen vist pärinud oma saarlasest isalt.“

 ylo_adven_aastal6pupidu.jpg

Pilt: Ülo Adveni aastalõpupeol "Aasta kolleegi" tiitlit vastu võtmas

Loksa poiss

Energeetika on Ülole alati huvi pakkunud: „Sain keskhariduse Loksa Keskkoolist ning kuna energeetika on mind alati huvitanud, siis teadsin, et tahan oma elu sellega siduda. Esialgu mõtlesin tööstusseadmete automatiseerimisele, aga saatuse tahtel jäin soojustehnika peale ja läksin seda ka Tallinna Polütehnilisse Instituuti* õppima,“ räägib Ülo. 

*Tänane TalTech

„Kõndisin Klaipėda elektrijaama sisse ja küsisin, kas neil on mulle tööd anda.“

Järgmised kaks aastat teenis Ülo sõjaväes ohvitserina. Kui sõjaväeaastad läbi said, otsustas noormees Leedus  õnne proovida. „Kõndisin Klaipėda elektrijaama sisse ja küsisin, kas neil on mulle tööd anda. Selgus, et juhtkonnal oli just plaan seadistustööde osakond  luua. Mulle anti üks mees kampa ning nii me soovitud osakonna lõimegi,“ räägib Ülo esimese erialase tööotsa saamise kogemusest. 

ylo_sojavae6ppus_small_1983_adven.pngPilt: Ülo 1983. aastal sõjaväe õppustel

Kolm aastat hiljem kolis Ülo tagasi Eestisse, täpsemini Sauele ning siis jätkus noormehe karjäär Adveni eelkäijaettevõttes kõigepealt katlatsehhi juhatajana, seejärel juhatuse esimehe rollis ja siis juba tänase võrguosakonna juhatajana.

Kui ettevõttega liitudes oli Ülo üks noorematest, siis nüüd on seis muutumas – kogemuste pagas on ajaga kasvanud väga rikkalikuks ja täna Ülo on see, kelle poole nooremad kolleegid nõu küsimiseks pöörduvad.

Aktivist ka väljaspool tööd

Oma erksameelsuse ja vitaalsusega võib Ülo Kesküll teha silmad ette isegi mõnele nooremale kolleegile. 

Ülo kuulub maailma suurimasse heategevusorganisatsiooni – Lionsi klubisse, kus ta ühe aasta  ka klubi presidendi rollis tegutses. Praegu on Ülo oma korteriühistu juhatuse aktiivne liige.

Lisaks erinevates organisatsioonides tegutsemisele väärtustab Ülo ka perekesksust ja liikumist. „Minu peamine hobi on suvila, kus toimetan iga nädal. Mulle meeldib palju õues olla – see mõjub ka tervisele hästi. Mul on väärikas pensionärivanuses (10-aastane), kuid krutskeid ja energiat täis taksikoer Riksi, kes kogu meie pere liikvel hoiab.“

Ivi Aluoja
Personalijuht