Euroopa hinnatuim energiavaldkonna finantsjuht töötab Advenis

Rahvusvaheline digitaalne äriajakiri Acquisition International valis 2019. aasta parimaks Euroopa energialahenduste finantsjuhiks Adven Eesti finantsjuhi Tiit Hõbejõgi. Kuidas Tiit selle tunnustuse pälvis ja miks ta just Advenis oma karjääri on otsustanud teha?

Pärnumaalt pärit Tiit Hõbejõgi (30) teadis juba noorena, et soovib töötada energeetika sektoris. Käbid ei pidanud kännust kaugele kukkuma ning Tiit kinnitab seda ütlust. Nimelt on tema isagi terve elu energeetika sektoris olnud ja nii teadis Tiit juba 7ndas klassis, et soovib minna sama rada. Kuigi matemaatikas oli ta alati väga tugev olnud, siis finantshuvi lisandus hiljem, mil ta need kaks sektorit – energeetika ja finantsid – omavahel ühendas.

„Teadsin juba noorena, et soovin teha kõrget karjääri, töötada end valitud vallas tippu,“ ütleb ambitsioonikas ja selgete eesmärkidega Tiit. Tema natuur on sõbralik, aga sihikindel, ta on täpne, punktuaalne ja samal ajal meeldivalt koostööaldis.

Adven Eesti tegevjuht Urmo Heinam hindab Tiitu ja tema panust Advenisse kõrgelt. „Tiidul on erakordne võime panna asju kiiremini liikuma. Ta on tõeliselt ambitsioonikas ja sihikindel inimene, kes suudab motiveerida kõiki endast parimat andma ja meie ettevõtte potentsiaale arvestades, tulevad need omadused tugevalt kasuks,“ pole Heinam Tiidu kiitmisega kitsi.

Kogu väljakutse saab Advenist kätte

Tiidu sihid on kõrged, sellega seoses ka väljakutsed ning ta teab, et töötab ettevõttes, kus kogu meeskond tuleb tema abitsioonikate plaanidega kaasa. „Advenis on mentaliteet, et kõik saavad kasvada koos ettevõttega ja ettevõte saab kasvada koos inimestega. Lisaks on Advenis ka suurepärane sisekultuur ja mõnusad inimesed, meeskondade omavaheline suhtlemine ja rahvusvaheline, grupiülene tugevuste väärtustamine. See on hinnaline kombinatsioon, mida leiab harva,“ kiidab Tiit oma tööandjat, keda ta välja ei vahetaks. „Mulle väga sümpatiseerib Adveni hoiak, mis soodustab arengut. Saadakse aru muudatuste ja uuenduste vajadustest ning arendustele ollakse avatud,“ jagab Tiit, miks ta naudib Advenis töötamist.

Euroopa finantsjuhi tiitli sai Tiit küll isiklikult, aga kogu au ta siiski endale ei võta. „See on ka tunnustus kogu Adven grupile ja eriti Adveni tegevusele Eestis. Kui meil poleks sellist tugevat gruppi ja mul sellist tiimi, siis poleks me neid suuri eesmärke ära teinud, mida kõrvalt märgati ja tänu millele ka tunnustus tuli,“ tõstab Tiit esile ka teisi, lisades, et ilma hea tiimita oleks raske sellise tempoga kasvada nagu Adven viimane aasta teinud on.

Aasta on olnud tegus ja koostöörohke

Aastaga on Tiit saanud Advenis finantsjuhina läbi teha viis omandamistehingut ning pärast ärimudeli fookuse täpsustamist viinud läbi Adveni väljumise gaasimüügi- ning kinnisvaraärist. Samuti on ta olnud seotud keerulisemate muudatuste juhtimisega Läti integratsiooni valguses. „Ostsime Lätis kaks uut ettevõtet ja nende integreerimine Adven gruppi, koostöö üles ehitamine ja juhtimine on olnud põnevad väljakutsed,“ kirjeldas ta oma mitmekesist ja paeluvat töölauda.

Eesti Inseneride Liit koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega tunnustas 2018. aastal Advenit ka „Targa töösturi“ auhinnaga, millega tõsteti esile Adven Eesti andmete analüüsimise ja visualiseerimise projekti. Tegemist oli Tiidu tiimi projektiga, millega digitaliseeriti ettevõtte protsesse ja seeläbi muudeti tootmist tervikuna veelgi efektiivsemaks.

Tiit Hõbejõgi tunnistab, et ettevõtteülese andmelao loomine polnud küll lihtsamate killast, kuid hädavajalik efektiivsuse tõstmiseks. „Meil on „Targa töösturi“ tunnustuse üle väga hea meel ja loodame, et suudame sellega olla eeskujuks ka teistele ettevõtetele,“ ütleb ta ja lisab: „Tegemist oli ressursimahuka projektiga, mis tasub end pikemas perspektiivis kuhjaga ära, lihtsustades oluliselt andmete analüüsimist ja otsuste langetamist.“

Vaba aja fookus on perel

Arengut ja pidevat edasiliikumist nagu värsket õhku vajav Tiit harib end pidevalt ka väljaspool kontorit. Selleks, et aeg oleks efektiivselt kasutatud, kuulab ta autoga sõites või trenni tehes erinevaid juhtimisalaseid audioraamatuid, sekka ka elulugusid. „Tööelu kõrvalt pean oluliseks ka perele panustamist. Mul on kaks väikest last, armas abikaasa ning enamus vaba aja fookusest lähebki perele,“ jagab Tiit enda eraelulisemat poolt.

Pilt: Tiit oma abikaasa ja lastega.

Tiit on täna kohas, kus on eluga rahul. Kodune tagala on kindlustatud ja tugev ning ka töömaastikul tunneb ta motivatsiooni ja inspiratsiooni lennata koos Adveniga nii kõrgele kui võimalik. Advenist on ta saanud suure vastutuse ja samal ajal ka vabaduse arendada nii end, oma meeskonda kui kogu Eesti äri.

Ivi Aluoja
Personalijuht